Päätösjuhlassa palkittiin päättyneen kauden 2023–2024 onnistujia
Hamina-Kotka Kiekkojuniorit ryJulkaistu: 26.05.2024 17.00

Päätösjuhlassa palkittiin päättyneen kauden 2023–2024 onnistujia

Hamina-Kotka Kiekkojuniorien kuluneen kauden päätösjuhlaa vietettiin 15. toukokuuta Kotkan kilpajäähallissa suurella joukolla niin pelaajia, valmentajia kuin vanhempiakin.

Kotkan kilpajäähallin lehtereille paljon väkeä vetänyt Hamina-Kotka Kiekkojuniorien kauden päätösjuhla polkaistiin keskiviikkoiltana (15.5.) tyylikkäästi käyntiin seuramme valmennuspäällikkönä toimivan Mika Iltolan pitämän perinteisen puheen muodossa.

Tapahtuman aikana seura palkitsi jokaisen juniori-ikäluokkansa kuluneen kauden 2023–2024 onnistujia, soitinyhtye Väsyneiden Miästen pitäessä iloista tunnelmaa yllä kitaravetoisella rock-musiikillaan.

Mukana menossa oli myös Kiia Jokela kameroineen, jonka myötä päätösjuhlakuvia voi ihastella täältä.

HKKJ ry onnittelee kaikkia palkittuja, kiittää ihan jokaista seuran toimintaan osallistunutta tahoa ja toivottaa oikein hyvää kesää – palataan taas heinä-elokuun vaihteessa takaisin kiekkohommien pariin, kunhan jääkausi ”yllättää” meidät kesken suvihelteiden!

HKKJ Hockey together since 2023

Hamina-Kotka Kiekkojuniorit ry